tel.  17 77 34 630
fax. 17 77 34 633
email: biuro@ekohybres.pl

EKO HYBRES ® sp. z o.o.
36-060 Głogów Małopolski
Rogoźnica 302
Dane do GPS:

NIP 517-02-47-908
REGON 18029547
GIOŚ E001176ZPR
N 50 O07’09’’ , E 21 O57’48”

  • Co roku na świecie wytwarzanych jest około 50 mln ton ZSEE, czyli 50 razy więcej niż waży najcięższy budynek na świecie – Rumuński Pałac Parlamentu.
  • Medale zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouwer zostały po części wytopione z metali pochodzących z odzyskanych podzespołów komputerowych i telewizorów.
  • Szkło kineskopowe może być wykorzystane do budowy dróg.
  • Eksperci Greenpeace oszacowali, że gdyby wszystkie zebrane w ciągu roku ZSEE załadować do wagonów towarowych, to utworzony z nich pociąg opasałby kulę ziemską.
  • Jeden zestaw komputerowy zawiera ponad 1 tysiąc substancji w większości niebezpiecznych.
  • Symbol przekreślonego kosza umieszczony na wszystkich sprzętach elektrycznych i elektronicznych, a także bateriach i akumulatorach lub ich opakowaniach oznacza, że produkt jest szkodliwy dla środowiska i nie może być wyrzucany wraz z innymi odpadami. Chcąc się pozbyć przedmiotów z tym właśnie oznakowaniem należy bezwzględnie oddać je do specjalnego punktu zbierania ZSEE.
  • Czy wiesz, że w ciągu jednego 1 roku w Polsce wyrzuca się prawie 300 000 ton zużytego sprzętu? To trzy razy więcej niż waży Most Łazienkowski w Warszawie! To dlatego tak ważne jest, by sprzęt ten trafiał do odpowiednich punktów zbierania np. sklepów, czy gminnych punktów zbierania. Stamtąd trafi on do zakładu przetwarzania i poddany zostanie recyklingowi.
  • Czy wiesz, że gdyby ustawić jeden na drugim wszystkie telefony komórkowe, które co roku wymieniamy na nowe, miały by one wysokość 1000 razy większą niż Pałac Kultury i Nauki w Warszawie? To dlatego tak ważne jest, by kupując nową komórkę starą oddać w miejscu zakupu. Stamtąd trafi ona do zakładu przetwarzania i poddana zostanie recyklingowi.
  • Czy wiesz, że gdyby ustawić jeden na drugim wszystkie telewizory, jakie co roku wymieniamy na nowe, to można by z nich zbudować kolumnę blisko 50 razy wyższą niż Mount Everest? To dlatego tak ważne jest, by kupując nowy telewizor stary oddać w miejscu zakupu. Stamtąd trafi on do zakładu przetwarzania i poddany zostanie recyklingowi.

IG 2                             UE 2

nag lider         nag parp           nag partner NDP 2016